Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

1814 yılında küçük bir İngiliz kasabası olan Hartlepool açıklarında çıkan fırtınada Napolyon’un donanmasına ait bir gemi batar. Sabah olunca, kumsala vuran enkazda bir kazazede bulunur. Geminin maskotu olan maymundur bu, üstünde de Fransız üniforması.  Gel gelelim Hartlepool’lular Fransızlardan nefret etmektedir, hayatlarında hiç Fransız görmemiş olsalar da. İşin aslı, daha önce maymun da görmemişlerdir. Ancak bu laftan anlamaz, yabani kazazede akıllarındaki Fransıza birebir uymaktadır… Geriye bir tek ayaküstü bir mahkeme düzenlemek kalır.
Meşhur bir İngiliz halk efsanesinden uyarlanan Hartlepool Maymunu, aynı zamanda ırkçılık ve şovenizm üzerine trajikomik bir hikâye.
 

{strong}Hartlepool Maymunu isimli kitap 120 sayfadan oluşmaktadır ; Wilfrid Lupano tarafından kaleme alınmıştır. BAOBAB YAYINLARI tarafından 12.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Hartlepool Maymunu kitabın özetini okuyabilir, Hartlepool Maymunu kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Hartlepool Maymunu kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Hartlepool Maymunu kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir