Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

20. yüzyılın ilk yarısında, bilimde ve siyasette, etkileri bugüne de uzanan büyük dönüşümler yaşandı. Bilim dünyasında, zorlu savaş koşullarında geliştirilen bu dönüşümlerin arkasında, özverili, disiplinli çalışmalar, bilime adanmış yaşamlar özel bir yer tuttu.
Bu kitap, özveri dolu bu örnek yaşantılardan birinin, Madam Curie’nin öyküsü. Farklı bir öykü. Zira bu kitapta, Curie’nin yaşamı, diğer biyografi kitaplarından ayrılarak çizgilerin diline dökülüyor. Soner Tuna, bir bilim insanının portresini, özgün çizgileri ve kolay okunan, rahat anlatımıyla sunuyor bizlere.
Varşova’dan Paris’e yola çıkan Marie Sklodowska’nın, Sorbonne Üniversitesi’ndeki günleri; Paris’te bir çatı katında zorlu yaşam koşullarında kendini derslerine ve bilime adaması; mezuniyeti, Pierre Curie’yle tanışması ve aşkları; Curie’lerin, yoksul laboratuvarlarında birlikte geliştirdikleri çalışmaları ve büyük buluşları; ilk Nobel ödülleri, Pierre Curie’nin geçirdiği talihsiz kaza ve ölümü; Marie’nin çalışmaları sürdürme iradesi, ikinci Nobel ödülü, savaş yılları ve daha fazlası… Bir solukta, çizgilerin diliyle karşınızda…
 

{strong}Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie isimli kitap 80 sayfadan oluşmaktadır ; Soner Tuna tarafından kaleme alınmıştır. YORDAM KİTAP tarafından 11.12.2015 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie kitabın özetini okuyabilir, Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Çizgilerle Bir Bilim Kadınının Hikayesi Madame Curie kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir