Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Anime sadece çocukların eğlencesi olarak algılanmamalıdır, hatta bazı yapımlar düşünüldüğünde tam tersi bir durum söz konusudur. Çoğu başlık olgun bir kitleye yöneliktir. Animasyon dünyasının en güçlü şirketlerinden biri olan Studio Ghibli gibi her iki kitleyi de tatmin edecek içerik yaratmayı başaran anime şirketleri de vardır. Bugün her türden izleyiciyi hedefleyen çok sayıda anime türü var ve animeler Japon ekonomisi için en önemli ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Animeleri popüler yapan detaylar özellikle duygu ve dram dolu gerçekçi olay örgülerine sahip olmalarıdır. Bazı durumlarda, karakterler tarafından gerçekleştirilen eylemlerin gerçek üstü ve güçlü abartısı kullanılır. Yaygın anime, büyük, oval gözlü, çirkin saç kesimli ve çok insancıllaştırılmış vücutlara sahip karakterlere sahip olma eğilimindedir. Bazı yorumcular büyük göz detayının birebir Disney animasyonu Bambi’den esinlendiğini iddia etmişlerdir.
 
Elinizdeki bu çalışma “Kanagawa’daki Büyük Dalga” eseriyle tanınan sanatçı Hokusai’ın resimlerinden esinle Manganın tanrısı olarak ün kazanmış Tezuka ile onun izinden giden Hayao Miyazaki, Osamu Dezaki gibi diğer ustaların eserlerini inceliyor ve Manga’nın bugüne uzanan yolculuğunun ve Türkiye’de nasıl yaygınlaştığının izlerini sürüyor.
 

{strong}Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga isimli kitap 176 sayfadan oluşmaktadır ; Ata Egemen Çakıl tarafından kaleme alınmıştır. SAKİN KİTAP tarafından 31.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga kitabın özetini okuyabilir, Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Anime ve Manganın Kültür Tarihi Dünden Bugüne Türkiye’de Anime ve Manga kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir