John Verdon Kitapları Kurt Gölü

2016

Ülkenin farklı yerlerinde yaşayan dört kişinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemiş olmalarıdır. Dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmiş halde bulunur ve yanı başlarında hepsini ölüme götüren kurt başlı bir hançer duruyordur. Onları intihara götüren bu kabuslar mıydı?
Developer
john verdon
Version
2016
Updated
Ender Nail
Requirements
Koridor Yayıncılık - Roman Dizisi
Size
John Verdon

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

John Verdon Kitapları Serisi Kurt Gölü

Gördüğünüz bir kabus, cinayet silahı olarak kullanılabilir mi?
Ülkenin farklı yerlerinde yaşayan dört kişinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemiş olmalarıdır. Dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmiş halde bulunur ve yanı başlarında hepsini ölüme götüren kurt başlı bir hançer duruyordur. Onları intihara götüren bu kabuslar mıydı?

Bir anda tüm dikkatler, ürkütücü atmosfere sahip Kurt Gölü diye bilinen yerde, hipnoz terapileri yapan Psikolog Richard Hammond’a yönelir. Her bir kurban ölmeden kısa bir süre önce Hammond ile Kurt Gölü’nde hipnoz terapisi görmüştür.

Kurt Gölü’nün şeytani esrarengizliğinde en az onu tuzağa düşüren kar fırtınası kadar acımasız olan düşmanları, ne pahasına olursa olsun Gurney’i gerçeklerden uzak tutmaya kararlıdırlar. Duygusal açıdan kırılma noktasına gelen Gurney, şimdiye kadarki en korkunç düşmanı ile kendini ölümcül bir oyunun içinde bulur.

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Kitap Adı : Kurt Gölü

Yazar : John Verdon

Çevirmen : Ender Nail

Yayınevi : Koridor Yayıncılık – Roman Dizisi

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Barkod : 9786059702249

Kurt Gölü Özet

Gurney adlı karakterin polis teşkilatından emekli olduktan sonra kendisine gelen ilginç bir takım intihar vakalarının araştırıldığı bir polisiye roman Kurt Gölü. Sorun şu ki her şey apaçık ortada bir terapisti işaret ediyor. İntihar vakalarının dördünde de bir psikolojik terapiden sonra intihar ettikleri rahiplere itirafları, işaretler, ipuçları ve önceki anlatılarıyla apaçık ortada. Esrarengiz bir ortak nokta ise dördünün de aynı rüyayı görmeleri… Kurt başlı hançer ve bir göl… Acaba gerçek bu kadar açıkken insan zihni yanılabilir mi? Yoksa John Verdon sizleri bir göl kenarına götürüp bir rüya görmenizi mi istiyor? John Verdon şüphesiz gerilim ve polisiyenin son yıllarda ki en büyük eserlerine imzasını atmış bir isim. Ve sizi Kurt Gölü’ne, çok uzaklara ve bir o kadar yakınınıza ölümcül bir rüyanın içine çağırıyor.

Gurney bir evde bir kirpiyi gözlemlerken başlıyor, roman. Terapistin kardeşi Jane, Richard Hammond’un bu olaylarla ilgisinin olmadığı açıklaması için Gurney’i gelip ikna etmeye çalışıyor. Jane kardeşinin akademik hayattaki ikiyüzlülükler ve çıkar çatışmalarından dolayı gözlerin üzerinde olduğunu anlatıyor. Büyük empati yeteneği ve bilgisiyle Richard Hammond(Terapist) bu olaylardan aklanması gerektiğini ve Gurney’e güvendiğini söylüyor. Ama bu işte bazı tuhaflıklar vardır. Richard Hammond hiç avukat tutmamaktadır. Onun ablası ise bir dedektif kiralamak ve onu aklamak için çalışmaktadır. Küçük kardeşinin arkasını kollamaya çalışan Jane acaba neyin peşindedir?

Richard Hammond’u daha iyi tanımak istersek kitaptaki bir hikayeyi dinleyelim. Bir adam arabasını satmak istemektedir. Arabanın bagajında bir ölü olduğunu düşünür. Bir garaja satsa garajdaki insanların onun öldürdüğünü düşünmelerinden korkar ve satmaz. Yıllar sonra arabanın bagajı bir kazada tesadüf eseri açılır. Bagaj boştur. Kitaba göre bu adam Richard Hammond’un kendisidir. Terapist bir kaçık mıdır? Yoksa düpedüz takıntıları olan bir deli mi? John Verdon şüphesiz aktarılamayacak güzellikte bir dil işçiliğine sahip bu eserinde her sayfada okuru şaşırtmayı biliyor.

Gurney internetteki yazılar ve polislerin açıklamalarını toplayıp görgü tanıklarını dinlemektedir. Richard Hammond hakkında emniyet her zamanki ketum sızdırmazlığını korurken; bazı polislerin Richard Hammond’a karşı sınır tanımaz saldırganlığı usta dedektifin gözünden kaçmamaktadır. Bazı iddialara göre Richard Hammond homoseksüelliği yayan bir kaçığın tekidir. Gurney bunları araştırdığında Hammond’un geçmişinde ilk yıllarında bu tür çalışmalarla kendi kimlikleriyle bireylerin yüzleşmesini sağladığını öğrenmiştir. Bundan dolayı bir takım rahip grubunun mail saldırısına maruz kalmıştır.

Gurney’in içerisinde olmadığı bambaşka bir Dünya, hipnoterapi! Acaba hipnoz altında bireylerin hareketleri yönlendirilebilir mi? John Verdon kitabındaki karakterlerle cevap veriyor: Hayır! İnsan davranışı kendine has davranışlar sergilese de özünde olmayan davranışları yapamaz. Oysaki Richard Hammond yazdığı makalesinde bu soruya farklı bir yanıt veriyor: İnsan hipnoz altındayken yeni davranışlar sergileyebilir.

Bir tarafta emniyet, doktorlar ve rahipler tarafından hedef tahtasına konmuş Hammond var. Diğer tarafta Gurney dedektiflik günlerinin en zor davasıyla karşı karşıya kendisini bulmaktadır. Bir yandan da Peyton abisinin mirasına konmak için günler saymaktadır. Peyton bu rüyaların gizemiyle büyülenmiş bir kitle karşısında Polis Feyton’un dikkatini çekmemektedir. Ne de olsa bütün dikkatler hipnoz seansından öldükleri için aynı isme yönelmiştir, Richard Hammond! Hammond masum mudur? Yoksa bilimin sınırlarını zorlayan iz bırakmayan usta bir katil mi?

Kurtların, rüyaların ve cinayetlerin sır perdesini aralayan Gurney, Kurt Gölü adlı kitapta heyecanın bir an bile düşmediği bir kurguyla sizi bekliyor. John Verdon’un bir karakteri olan Gurney Gall Doğa Koruma Alanı Kurt Gölü Tesisi yolunda ilerlerken birini gördüğünü sanar. Oysa geri geldiğinde gördüğü şeyin bir ağacın gölgesi olduğunu fark eder. Gurney gerçekleri görebilecek midir? Yoksa kusursuz intiharların bir rüyadan sonra gerçekleşmesi tesadüf müdür? Son söz John Verdon’dan:

‘’Korku karanlıkta büyür. Kapıyı biraz aralık bırak yeter. Bırak kapının ardında başka neler olabileceğini o düşünüp, endişelensin.’’(Sy.401)

 

Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir