UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm pdf indir

Genel
0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı, UNESCO’nun 2004 yılında başlattığı, farklı bölgelerden şehirlerin yaratıcı endüstriler alanında bir araya geldiği bir girişimdir. Şehirler, özellikle tarihî ve kültürel geçmişleriyle yaratıcılıklarını keşfederken aynı zamanda UNESCO’nun kültürel çeşitlilik ideallerini de desteklemektelerdir.

Yaratıcı Şehirler Ağı, şehirlerin yönlendirileceği yedi tema etrafında şekillendirilmiştir. Bu temalar; edebiyat, film, müzik, zanaat ve halk sanatları, tasarım, gastronomi ve medya sanatları olarak belirlenmiştir. Hâlihazırda, Yaratıcı Şehirler Ağı’nın 295 üyesi bulunmaktadır.

Toplam sekiz yazarın katkıda bulunduğu bu eserin birinci bölümünde, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı tanıtılmış ve sürdürülebilir turizm ile ilişkilendirilmiştir. Sonraki bölümlerde, yedi temanın tamamına değinilmiş, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı kapsamında dünyadan ve Türkiye’den örneklerle mevcut yaratıcı şehirlerin ve gelecekte ağa katılacak şehirlerin sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik bilgiler sunulmuştur.
 

{strong}UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm isimli kitap 126 sayfadan oluşmaktadır ; Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. NOBEL BİLİMSEL tarafından 15.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm kitabın özetini okuyabilir, UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
UNESCO Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir