İslamın Doğuşu pdf indir

Genel
0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

İslamiyet’in doğuşundan önceki devirlerde insanlar cehalet karanlığının, akla hayale gelmez sapıklıkların içindeydiler. Kendilerinden üstün gördükleri bazı hayvan veya putlara tapıyorlardı.
İslâm’ın hâkim olmadığı ortamlar ilâhî bilginin kaynağından mahrum olan ortamlardır. İslâm’ın gelişinden önceki dönemde yasayan müşrikler Allah’a isyan etmiş, onun hükümlerine sırt çevirmiş bir toplum olarak son derece ilkel ve cahil hayat sürüyorlardı. Bazı hayvan ve putlara kendilerini adak olarak vermekten bile çekinmiyorlardı. Akıl sahibi içinde olan çok az bir gurup insan, âlemi aydınlatacak hakikat güneşinin yakında doğacağına inanıyorlar ve dört gözle bekliyorlardı.

Yüce Allah, insanları kötü durumlardan kurtarıp, Salih yolda olmalarını sağlamak için peygamberler aracılığıyla dinleri gönderdi.
Bu dinlerin sonuncusu olan İslam, Allah’ın elçisi olan Hz. Muhammed tarafından insanlara bildirilmiştir. İslam dini Allah’ın meleklerinden Cebrail aracılığıyla indirilen kutsal kitap Kuran’da belirlenmiştir.
Elinizdeki bu kitabı özellikle çocukların İslamiyet’in ilk yıllarını (Hendek Savaşı’na kadar) rahatlıkla anlayabilmesi açısından çizgi roman tekniğiyle kaleme almayı uygun gördük.
 

{strong}İslamın Doğuşu isimli kitap 52 sayfadan oluşmaktadır ; Osman Aytekin tarafından kaleme alınmıştır. ROZA YAYINEVİ tarafından 14.04.2015 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}İslamın Doğuşu kitabın özetini okuyabilir, İslamın Doğuşu kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. İslamın Doğuşu kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
İslamın Doğuşu kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir