Doğan Cüceloğlu Var Mısın Pdf

1

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler
Developer
Kronik Kitap
Version
1
Updated
2021

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Doğan Cüceloğlu Var Mısın Pdf indir

Doğan Cüceloğlu Var Mısın Pdf Kitabında temel olarak kişinin kendisiyle ilgili iletişimi biraz daha fazla karşımıza çıkacak kitapta küçük küçük hikayeler bulacaksınız ama kitap bir roman değil hikaye değil akıp giden bir söyleşi şeklinde ilerliyor ve sizi sarıp sarmalıyor hatta akışa o derece katılıyorsunuz ki okurken Doğan Cüceloğluyla bir kafede oturup çay içiyor ve sohbet akıyor havasında hissedeceksiniz Kitap kapağında da yazdığı gibi güçlü bir yaşam için öneri derlemelerinden oluşuyor kitapta düşündüren ve etkileyen çok fazla nokta var ve 14 başlık altında toplanılmış ,her başlığın altında kendinizden çok fazla parçalar bulabileceğiniz bir başlıktan daha fazla derinliğe ineceğiniz Güzellikler bulacaksınız.

Doğan cüceloğlu var mısın özet

“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu… Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesinden mi? Geliştirdiğim farkındalıkların sonucu mu?”

Doğan Cüceloğlu, yalnızca psikoloji kariyeriyle değil, insan hayatına dokunan ve insana dair her hikâyeden şifa çıkarabilen bilgeliğiyle bu coğrafyanın en önemli ilim insanlarından biri. Seksen yılı aşkın ömrünün bir birikimi olarak, şimdi herkesin merak ettiği “hayati” sorulara en samimi cevaplarını sunuyor. Herkes gibi aslında o da hâlâ savaşıyor, keşfediyor, hayata değer katıyor.

Var mısın? – Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler

Hayatın anlamı nedir?

İnsan kendini nasıl geliştirir?

Umutsuzluk nasıl aşılır?

İçimizdeki öz nasıl ortaya çıkar?

Çevremiz bizi nasıl etkiler?

Kime akıl danışılır?

Yaşam neleri ödüllendirir?

Zihin nasıl işler?

“Biz” olmak için neler yapılmalıdır?

Ömür yolculuğunda neyin önemli olduğunu anlamak, keşif ve merak duygularına sahip çıkmak bir hayatı “kıymetli” kılmak için en önemli meziyetler arasında. Elinizdeki rehber niteliğindeki kitap, yaşamı boyunca bu meziyetlerin peşine düşmüş ve her ânına onları ilmek ilmek işlemiş Doğan Cüceloğlu’nun, Deniz Bayramoğlu ile sohbetlerinden oluşuyor ve herkese şu soruyu soruyor: “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?”

Doğan Cüceloğlu Var Mısın yorum kisminda destek olabilirsiniz

 

Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir