Yetmiş Duvaklı Gelin pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Dünyanın her yerinde Yahudiler Cuma akşamı, Cumartesi gününü yani Şabat’ı “Gelin” olarak karşılarlar. Ve Şabat günleri atalardan binyıllardır hiç değişmeden aktarılan öykülere ve öğretilere yetmiş farklı açıdan bakarlar, nesiller arasında yüzyıllar boyunca tartışırlar, paylaşırlar ve farklı farklı yorumlamalarda bulunurlar.
Geçen binlerce yılda pek çoğumuz farklı bakış açılarının ve yorumlamaların zenginlik olduğunu artık içimize sindirecek kadar olgunlaştık. Bu, dünya durdukça böyle sürecek ve dünyanın her yerinde Yahudilerde çeşit çeşit yaşam şekli, düşünme çeşitliliği / zenginliği olduğu sürece hiçbir yoruma asla “bu nihai yorumlamadır” denmeyecek.
Öykülerle düşünmek, bir gelinin güzelliğine yani “Anlam”a, göz alıcı duvağın arkasından bakmak gibidir. Bu yüzden kitabın adını “Yetmiş Duvaklı Gelin” koymayı tercih ettim.
Dilerim ki, bu kitapta bulacağınız, dünyanın her yerinden, her renkte öykülerle anlama bir adım daha yaklaşabilelim…
 

Yetmiş Duvaklı Gelin isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Moris Levi tarafından yazılmış ve GÖZLEM GAZETECİLİK BASIN VE YAYIN A.Ş yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir