Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

KİM GÖZLEYECEK GÖZCÜLERİ?
Seksenli yılların ortasında Alan Moore ve Dave Gibbons, çizgi roman tarihini kökten değiştiren ve popüler kültürün çizgi roman algısını yeni baştan yazan eşsiz bir eser yarattılar: WATCHMEN. Sıklıkla çizgi romanların ciddiye alınmasını sağlayan ilk eser olduğu söylenen WATCHMEN, süper kahramanların çok yönlülüğünü, psikolojik karakter derinliğini olabilecek en gerçekçi biçimde yansıtan yegâne eser.
Amerikalı süper kahramanların varlığının bile tarihe farklı bir yön verdiği bir dünyada, Amerika Vietnam Savaşı’nı kazanmıştır, Nixon hâlâ başkandır ve Soğuk Savaş devam etmektedir. WATCHMEN bir cinayet öyküsü olarak başlasa da kısa sürede tüm gezegeni ilgilendiren bir komplonun izleri ortaya çıkar. Nihayetinde, tekrar bir araya gelmiş bu kahramanlar –Rorscach, Gece Kuşu, İpek Hayalet, Dr. Manhattan ve Ozymandias–s inançlarının sınırlarını zorlamak ve iyi ile kötünün çizgisinin nereye çizileceğini kendilerine sormak zorunda kalacaklardır.
 
Bu edisyonda, eserin yaratılış sürecindeki daha önce yayınlanmamış çizim taslakları ve çizer Dave Gibbons’ın yeni önsözü de metinlere eşlik ediyor.
 
HUGO ÖDÜLÜ KAZANANI
LOCUS ÖDÜLÜ KAZANANI
EISNER ÖDÜLÜ KAZANANI
 
“GRAFİK ROMANDA BİR DÖNÜM NOKTASI.”
—Time
 
“SANATKÂRLIĞIN ZİRVESİNDE BİR BAŞYAPIT.”
—Entertainment Weekly
 
“EN BÜYÜK ESİN KAYNAKLARIMDAN.”
–Neil Gaiman
 

{strong}Watchmen isimli kitap 456 sayfadan oluşmaktadır ; Alan Moore tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI tarafından 13.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Watchmen kitabın özetini okuyabilir, Watchmen kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Watchmen kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Watchmen kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir