Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

“Tahta Kalem” hikâye, tiyatro, senaryo çalışmalarından tanıdığımız Lavinya Öz’ün son çalışması. Tiyatro türünde kaleme alınan eserde “Türk’ün olduğu her yeri” vatanı kabul eden idealist bir Türk öğretmenin Balkanlarda yaşayan yörüklerin çocuklarını eğitmek için verdiği gönüllü mücadele konu edinilmiş. Tiyatro tekniğinin bütün kurallarının başarıyla uygulandığı eserin beni en çok etkileyen tarafı ise Aydemir öğretmenin derslerinde çocuklara kazandırdığı değerler. Destanlarımız, hikâyelerimiz, masallarımız ve kahramanlarımız verdiği derslerin ana konularını teşkil ediyor fakat bu didaktik tutum, yazarın başarılı lirik anlatımıyla gönüllere dokunan bir metne dönüşmüş. İşte bu yüzden hem edebi yönü ile hem de değerler dünyasıyla okunması/okutulması gereken bir kitap olmuş. Yazarı kutluyorum.

MUSTAFA ÖZÇELİK
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni/
Yazar

Ülkücü bir karakter öncülüğünde, kitap, aşk ve kalem, Türklük çok güzel anlatılmış. Özellikle tahta kılıçtan tahta kaleme geçiş mükemmel olmuş. Bir milletin gelişiminin artık sadece kılıçla olamayacağını çok güzel aktarmışsınız. Tebrik ederim. Yüreğinize sağlık.

Dr. ÜNAL KILIÇ
Doktor/
Yazar
 

Tahta Kalem isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Lavinya Öz. tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir