RUR Rossum’un Üniversal Robotları pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Modern Çek edebiyatının kurucularından Karel Čapek, R.U.R. isimli bilimkurgu tiyatro oyununu 1920’de yazdı. 25 Ocak 1921’deki ilk sahnelenişinden itibaren kitleleri hem dehşete düşürdü hem de büyüledi. Öyle ki, 1923’e gelindiğinde oyun 30 dile çevrilmişti. I. Dünya Savaşı’nın dehşetinin dönüştürdüğü bir dünyada gelmekte olana dair bir kehanetti: Atların yerini mekanize araçların, tüfeğin yerini otomatik silahların aldığı bir savaşın ardından ilerlemenin durdurak bilmeyen hareketini mantıki sonucuna götürüyor Rossum’un Üniversal Robotları. Dünyaya “Robot” kelimesini hediye eden Čapek’in bu eseri insanlığın kendi elleriyle yarattığı makinelerin elinde son bulduğu bir yokoluş tasavvuru sunuyor. İhtiyar Rossum’un formülü yapay insanımsılar insana kafa tutuyor. Yazılışından bir yüzyıl sonra dahi R.U.R. bugünü anlatıyor: İnsansız araçlar, robotik uzuvlar, suni organlar ve yapay zeka araştırmalarının günbegün ilerlediği, işin sonunun konuşulduğu, üretimin insansızlaştığı yeni bir yüzyıl için de zorunlu okuma vasfını korur. Kateřina Čupová, özgün estetiğiyle, R.U.R.’u bir çizgi roman olarak yeniden yaratıyor.
 

{strong}RUR Rossum’un Üniversal Robotları isimli kitap 256 sayfadan oluşmaktadır ; Karel Çapek tarafından kaleme alınmıştır. TELEMAK KİTAP tarafından 16.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}RUR Rossum’un Üniversal Robotları kitabın özetini okuyabilir, RUR Rossum’un Üniversal Robotları kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. RUR Rossum’un Üniversal Robotları kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
RUR Rossum’un Üniversal Robotları kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir