Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

İran’daki devrimin ülkeye ve insanlarına yaşattıkları, küçük bir kızın yetişkinliğe giden yolda deneyimledikleriyle iç içe geçiyor. Persepolis, Marjane Satrapi’nin kaleminden hem bir dönemi anlatan hem de zamanın çok ötesine giden bir çizgi roman.
Şah rejiminin düşürülmesi, İslam Devrimi’nin zaferi ve İran-Irak savaşının yıkıcı etkileri altında yaşama tutunmaya çalışan bir halk resmediliyor Persepolis’te. Siyasi baskının, radikal dinciliğin ve savaşın nelere mal olabileceği, sevincin ve gözyaşının birbirine karıştığı hikâyelerle anlatılıyor.
Dünya çapında yankı uyandıran, animasyon filme uyarlanan ve pek çok ödüle layık görülen Persepolis, karanlığa karşı birlik olmanın önemini anlamamızı sağlıyor. Ve hayatın her şeye rağmen devam ettiğini…
 
 
Angoulême Uluslararası Çizgi Roman Festivali / En İyi Hikâye
Harvey Kurtzman Ödülleri / En İyi Yabancı Çizgi Roman
Time Dergisi / Yılın En İyi Çizgi Romanları
New York Times / Dikkate Değer Kitaplar
San Francisco Chronicle / Yılın En İyi Kitapları
Los Angeles Times / Yılın En İyi Kitapları
 
 

{strong}Persepolis isimli kitap 352 sayfadan oluşmaktadır ; Marjane Satrapi tarafından kaleme alınmıştır. PANAMA YAYINCILIK tarafından 22.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Persepolis kitabın özetini okuyabilir, Persepolis kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Persepolis kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Persepolis kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir