Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

“Büyük Atatürk’ün Nutuk eserinin gençler için çizgi roman halinde sunulma fikri güzel. Nutuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1927’de İstiklal Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluş yıllarını Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerine altı gün boyunca okumasından meydana gelen bir ‘res gestae’, bir otobiyografidir. Geniş kitlelere tavsiye edilir. Konulara giriş ve başlangıç için bu tür yayınlar gereklidir.”
 
İLBER ORTAYLI
 
“Nutuk Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet’in en önemli belgesidir. Çocuklarımız bu metni okuyarak büyümeli.”
 
ZÜLFÜ LİVANELİ
 
“Saygıdeğer efendiler,
 
Sizi günlerce alıkoyan uzun ve ayrıntılı konuşmam, en sonunda, geçmişte kalmış bir dönemin hikâyesidir. Bunda, milletim için ve gelecekteki çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek bazı noktalar belirtebilmişsem, kendimi mutlu sayacağım.
 
Efendiler, bu konuşmamla, milli hayatı bitmiş sanılan büyük bir milletin, bağımsızlığını nasıl kazandığını, bilim ve tekniğin en son esaslarına dayanan milli ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.
 
Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan bu yana çekilen milli felaketlerden doğan uyanışın ve bu sevgili vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir.
 
Bu sonucu, Türk gençliğine emanet ediyorum.”
 
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
 

{strong}Nutuk (Çizgi Roman) isimli kitap 320 sayfadan oluşmaktadır ; Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınmıştır. DOĞAN KİTAP tarafından 07.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Nutuk (Çizgi Roman) kitabın özetini okuyabilir, Nutuk (Çizgi Roman) kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Nutuk (Çizgi Roman) kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Nutuk (Çizgi Roman) kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir