Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

“Bu topluma kin duymaya başladığımda 17 yaşındaydım…”
Yetmiş yaşını devirmiş olan Louis Auguste Blanqui hayat hikâyesini anlatmaya bu kelimelerle başladı. Devrimci bir cumhuriyetçi ve alt edilemez bir özgürlük savunucusu olan Blanqui, burjuvazinin ve monarşistlerin azılı bir düşmanıydı. Karl Marx onun için “işçi sınıfının gerçek önderlerinden biri” diyordu. Bu ödün vermez devrimci, ömrünün kırk üç yılını Fransız hapishanelerinde geçirdi. Bu yüzdendir ki o, adıyla değil tutsak sıfatıyla anıldı.1877 yılında gazeteci Aurélien Marcadet, Blanqui ile cezaevinde haftada bir kez görüşerek onun kendi dilinden hayat hikâyesini yazdı. İşte bu kitap da bahsi geçen söyleşinin çizgilerle anlatıldığı hikâyedir.
İşlenen sorunların maalesef güncelliğini koruduğu, mutlaka okunması gereken bir kitap. ActuaLitté
19. yüzyılın önemli sosyalist simalarından Auguste Blanqui’nin pek bilinmeyen hareketli hayatını aydınlatan değerli bir eser.
L’Express
Heyecanla okuyacağınız bir senaryo, harika çizimler ve yerinde renkler… Mücadeleyle geçmiş bir hayatın sürükleyici hikâyesi.
planeteBD  
 

{strong}Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak isimli kitap 216 sayfadan oluşmaktadır ; Locatelli Kournwsky tarafından kaleme alınmıştır. MYLOS KİTAP tarafından 04.02.2016 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak kitabın özetini okuyabilir, Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Ne Tanrı, Ne Efendi Auguste Blanqui: Tutsak kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir