Komünün Lanetlileri (Ciltli) pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Komünün Lanetlileri, 1871 Paris Komününün temel kaynaklarına, ilk elden tanıklıklara dayanıyor ve o günleri döneminde çizilmiş 136 gravürle anlatıyor. Yazar Raphaël Meyssan’la birlikte bir buçuk yüzyıl önce yaşamış bir komüncünün peşine düşüyor ve arşivlerde, eski gazetelerde, kitaplarda, tarihî duvar afişlerinde, her yerde Lavalette adlı bu komüncüyü arıyoruz.
 
Yapboz gibi, her seferinde tek bir parça yerleştiriyoruz resme. Sayfalar ilerledikçe Lavalette’in yanında Ulusal Muhafız Merkez Komitesinin diğer üyeleri beliriyor. Prusya kuşatmasından sağ çıkmış Paris’i ve Komünü kuran, canı pahasına savunan Paris halkını görüyoruz. Bütün resim ortaya çıktığında ise sadece yetmiş iki gün sürmüş Komünün hazin sonuna tanıklık ediyoruz. Yine de aklımızda bu son değil, yüz elli yıldır yazılıp çizilen bu devrim üzerine daha yazılacak çok şey olduğu kalıyor.
 

{strong}Komünün Lanetlileri (Ciltli) isimli kitap 464 sayfadan oluşmaktadır ; Raphael Meyssan tarafından kaleme alınmıştır. ALFA YAYINLARI tarafından 12.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Komünün Lanetlileri (Ciltli) kitabın özetini okuyabilir, Komünün Lanetlileri (Ciltli) kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Komünün Lanetlileri (Ciltli) kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Komünün Lanetlileri (Ciltli) kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir