Kayıp Sembol

26.07.2022

Kitap, ana karakter Robert Langdon'un bir konferans vermek üzere yakın arkadaşı Peter Solomon tarafından Amerikan Kongre Binası'na çağrılmasıyla başlar. Ancak Robert Langdon Kongre Binası'na gittiğinde fark eder ki; kendisi oyuna getirilmiştir. Binanın koridorunun ortasında arkadaşı Peter'ın kesilmiş elinin bulunmasıyla beraber Robert, Peter'ı kurtarabilmek için Masonların sakladığı rivayet edilen Antik Gizemleri ortaya çıkarması beklenir.
Download APK
0/5 Oy almamış!
Developer
Dan Brown
Version
26.07.2022
Updated
Türkçe
Requirements
Karton Kapak
Size
13.5 x 21.5 cm
Get it on
Google Play

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Kayıp Sembol

Çevirmen : Petek Demir
Yayın Tarihi : 26.07.2022
Orijinal Adı : Lost Symbol – Kayıp Sembol
ISBN : 9789752111929
Dil : TÜRKÇE
Sayfa Sayısı : 528
Cilt Tipi : Karton Kapak
Kağıt Cinsi : Kitap Kağıdı
Boyut : 13.5 x 21.5 cm

Kayıp Sembol Kitabımızın Filmide internette çok arananlar arasında Kayıp Sembol film izle olarak çıkmaktadır. Kayıp Sembol (İngilizce: The Lost Symbol) Amerikalı yazar Dan Brown’un 2009’da çıkan kitabıdır. Da Vinci Şifresi kitabından sonra Washington’da geçen bir gerilim romanıdır.

Satışı Türkiye’de 8 Aralık 2009 tarihinde başlamıştır ve Brown kitabına Harvard Üniversitesi profesörü sembol bilimci Robert Langdon karakterini de katmıştır.

Kitap, ana karakter Robert Langdon’un bir konferans vermek üzere yakın arkadaşı Peter Solomon tarafından Amerikan Kongre Binası’na çağrılmasıyla başlar. Ancak Robert Langdon Kongre Binası’na gittiğinde fark eder ki; kendisi oyuna getirilmiştir. Binanın koridorunun ortasında arkadaşı Peter’ın kesilmiş elinin bulunmasıyla beraber Robert, Peter’ı kurtarabilmek için Masonların sakladığı rivayet edilen Antik Gizemleri ortaya çıkarması beklenir. Ancak Robert daha nelerin yaşandığını anlamaya çalışırken işe CIA de dahil olur ve CIA başkanı Inoue Sato’nun da Kongre Binası’na gelmesiyle birlikte Robert durumun ciddiyetinin farkına varır.

Robert, Sato ve Kongre Binası Güvenlik Şefi olan Trent Anderson; Peter’ın elini inceleyerek üstünde birçok dövmeye ve şifrelere rastlarlar. Bu semboller ve şifreler onları Peter’ın, Kongre Binası’nın altında bulunan ofisine götürür. Robert, Sato ve Anderson burada Mason Piramidi adıyla bilinen ve Antik Gizemlere giden yolu gösteren bir piramit bulurlar. Bu sırada zaten Robert’tan şüphe duyan Sato bu piramidin kapak taşının Robert’ın çantasında bulunduğu haberini alır. Bunun üzerine Sato, Anderson’a Robert’ı tutuklama emri verir. Robert çantasında bulunan kapak taşından haberi olmadığını açıklamaya çalışırken Kongre Binası’nın Mimarı ve aynı zamanda Peter’ın yakın bir mason arkadaşı olan Warren Bellamy, Sato ve Anderson’a saldırarak onları bayıltır ve Robert’ı binanın içinde bulunan bir kütüphaneye götürür.

Kayıp Sembol Kitap’ımızdan size özetlemek gerekirse. Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde… Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon’ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir