Güney’de Fırtına / Jim Cutlass pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

VUDU
Yukarıdaki Başlığı gördüğünüzde sırtınızdan aşağı bir ürperti yayılmadı mı? Hiç de haksız sayılmazsın! New Orleans’ta 200 yıllık bir geçmişi olan Vudu’nun bu kitapta okuyacağınız gibi, Jim Cutlass’ın da karşısına çıkması kaçınılmazdı. Peki, nereden geliyor bu Vudu denen korkutucu kara büyü?

Vudu’nun yalnızca kara büyü olduğunu düşünenler yanılıyor. Vudu aslında, kaynağını Batı Afrika’daki Dahomey’den (bugünkü Benin) alan ve Haiti’de çok yaygın olan bir dindir. 17-19. Yüzyıllar arasında Fransız sömürgecilerin Haiti’ye getirdiği kölelerin Afrika’dan taşıdığı animist din ve büyü geleneklerinin bir yandan Antiller’deki yerleşik (Kızılderili) dinsel deneyimlerle, bir yandan da sömürgecilerin dayattığı Katolik mezhebinin ayinleri ve törenleriyle karışmasından oluşmuştur.
 

{strong}Güney’de Fırtına / Jim Cutlass isimli kitap 70 sayfadan oluşmaktadır ; Jean-Michel Charlier tarafından kaleme alınmıştır. REMZİ KİTABEVİ tarafından 08.07.2002 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Güney’de Fırtına / Jim Cutlass kitabın özetini okuyabilir, Güney’de Fırtına / Jim Cutlass kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Güney’de Fırtına / Jim Cutlass kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Güney’de Fırtına / Jim Cutlass kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir