Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Ebû Hamid Gazzâlî düşünce tarihinin tartışmalı figürlerindendir. Gazzâlî felsefe tartışmalarını adeta sert bir bıçakla kesip İslam düşüncesini geri dönülmez bir karanlık döneme doğru yöneltmiş bir kişi midir, yoksa kelamı felsefileştirip İslam düşüncesinde gerçek anlamda bir “Altın Çağ”ın temellerini atmış olan bir büyük düşünür müdür?
Bir düşünürün eserlerinin mahiyetine dair yorumların bu keskinlikte yapıldığı durumlarda ihtiyacımız olan, konuya titizlik ve mümkünse soğukkanlılıkla, ancak eleştirel bir mesafeyi korumayı da ihmal etmeden yaklaşan araştırmacılardır. Yunus Usta, Gazzâlî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi çalışmasında okuyuculara bu nitelikleri taşıyan bir araştırmanın sonuçlarını sunuyor.
Bütün bu titiz çalışmanın özgün bir sorunsallaştırmayla tamamlanması da takdire şayan: Yunus Usta, Gazzâlî’nin siyaset ve toplum düşüncesi üzerine ansiklopedik nitelikte bilgi vermekle yetinmeyerek düşünürün yönetici-alim-toplum ilişkilerini ele almak için bütünlüklü bir yaklaşım da öneriyor ve Gazzâlî’nin siyaset ve toplum teorisini “bozulma zinciri” kavramı üzerinden değerlendirmeyi teklif ediyor.
Doç. Dr. Ateş Uslu / İstanbul Üniversitesi
 

{strong}Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi isimli kitap 133 sayfadan oluşmaktadır ; Yunus Usta tarafından kaleme alınmıştır. DBY YAYINLARI tarafından 13.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi kitabın özetini okuyabilir, Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Gazzalî’nin Siyaset ve Toplum Düşüncesi kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir