Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

19. yüzyıl Alman Edebiyatının en ünlü isimlerinden biri, modern çizgi romanın babası Wilhelm Busch, ve onun hiciv dolu çizimli öykü kitabı “Dindar Helena” ilk kez Türkçede, sizlerle!

1865 yılında yayınladığı Max ve Moritz ile büyük bir üne kavuşan ve 150 yıldır her Alman çocuğun zihninde yer edinen Busch’un yaşamı boyunca yaptığı çizimler, büyük bir hiciv barındırmaktadır. Kendine has mizahı ve diliyle; çağdaş yaşamı, dindarlığı, bağnazlığı ve muhafazakâr yükselişi eleştirmiş ve eleştirirken eğlendirmiştir.

Kendinden sonraki tüm çizerleri etkileyen Busch, müthiş bir duygu aktarımına sahiptir ve öyküleriyle de her yaştan okuyucuyu kendi dünyasına çekebilmiştir.

Günümüzde adına ödüller verilen ve sergiler düzenlenen Busch, Alman kültürünü eserlerinde derinlemesine barındırır. Mizah ürünü ortaya koymasına rağmen bu denli ölümsüz eserler verebilen ve günümüzde etkisini yitirmeden okunan Busch, Alman ruhunu hissetmek isteyen her okuyucunun başvuru kaynağıdır diyebiliriz. Bu sebeple, Almanca aslını da çizimler ile birlikte vererek şiirsel duyarlılığı ana dilde yakalamak isteyenlere ve aynı zamanda kültür araştırmacılarına imkân sağlamak istedik.

Wilhelm Busch’un daha nice eserini sizlere kazandırabilmek dileğiyle…
 

{strong}Dindar Helena isimli kitap 154 sayfadan oluşmaktadır ; Wilhelm Busch tarafından kaleme alınmıştır. FİHRİST KİTAP tarafından 01.12.2022 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Dindar Helena kitabın özetini okuyabilir, Dindar Helena kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Dindar Helena kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Dindar Helena kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir