Çizgilerle Rosa Luxemburg pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Marksist düşünce ve eylemin anıt isimlerinden Rosa Luxemburg, şimdi çizgilerin diliyle yeniden hayat buluyor.
Soner Tuna, bir yandan Rosa’nın hayatını kendine has çizim tarzıyla resimlerken, bir yandan da onun yaşamından kesitleri ve düşüncelerinin yıllar içerisindeki gelişimini, akıcı bir dille özetliyor.
Gençliği, aşkları, mücadeleleri, dönemin devrimci liderleriyle girdiği polemikler, hapishane günleri, I. Dünya Savaşı’nda yaşananlar ve barış siyaseti, Bolşevik Devrimi, Spartaküs Grubu’nun çıkışı ve Karl Liebknecht’le birlikte katledilmesi gibi Rosa Luxemburg’un hayatının bütün kritik dönemeçleri anlatılıyor.
Çizgilerle Rosa’da, yine Yordam Kitap tarafından yayınlanan ve Luxemburg hakkında yazılmış en kapsamlı biyografilerden biri olarak öne çıkan Annelise Laschitza’nın Rosa Luxemburg: Her Şeye Rağmen Tutkuyla Yaşamak adlı kitabı esas alındı.
Çizgilerle Rosa, günümüz devrimci mücadelesinde izleri ve etkileri devam eden bir yaşamın ana çizgilerini özellikle genç okurlarla buluşturuyor.
 

{strong}Çizgilerle Rosa Luxemburg isimli kitap 128 sayfadan oluşmaktadır ; Soner Tuna tarafından kaleme alınmıştır. YORDAM KİTAP tarafından 16.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabın özetini okuyabilir, Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir