Çizgilerle Ateistin El Kitabı pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Meksikalı Marksist çizer Rius (Eduardo Humberto del Río García RIUS) Çizgilerle Ateistin El Kitabı’nda dinlerin, özelde de Hristiyanlığın tarihini anlatıyor. Bütün dinlerin egemen sınıflar tarafından nasıl kullanıldığını, insanları bazı şeylere inandırmanın sömürü düzeninin “bekasını” nasıl sağladığını örneklerle ve tarihsel referanslarla gösteriyor.
Bir çocuk naifliğinde çizgi ve metinlerle, ama teorinin bilge damarlarından beslenerek hazırlanmış kitap tarihsel ve teolojik belgelere rağmen gözden kaçırılmaya çalışılan, bu yüzden de pek bilinmeyen “Gerilla İsa” figürüne özel bir vurgu yapıyor. “Aziz Kilise”nin Romalılara karşı isyan etmiş bir halk önderinden nasıl olup da bir  “kurulu düzene teslimiyet” ikonu yarattığını gösteriyor.
Marksizm ve ateizm arasındaki ilişkiler sıkça tartışılan başlıklardan biri. Rius’un kitabı ateizmi Marksizmin ayrılmaz parçası olarak görmeyi tercih ediyor.
Çizgilerle Lenin, Çizgilerle Felsefe, Çizgilerle Kapitalizmin Korkunç Tarihi ve Çizgilerle Ekonomi, Yordam Kitap’tan çıkan diğer Rius kitapları…
 
 

{strong}Çizgilerle Ateistin El Kitabı isimli kitap 152 sayfadan oluşmaktadır ; Rius tarafından kaleme alınmıştır. YORDAM KİTAP tarafından 03.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Çizgilerle Ateistin El Kitabı kitabın özetini okuyabilir, Çizgilerle Ateistin El Kitabı kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Çizgilerle Ateistin El Kitabı kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Çizgilerle Ateistin El Kitabı kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir