Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi pdf indir

0/5 Oy almamış!

Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Kült haline gelmiş bir çizgi roman sanatçısından, bir ailenin işlettiği cenaze evi, cinsel kaygılar ve önemli kitaplar üzerine, gotik şaşırtmacalarla bezeli, cüretkar ve dahice bir yaşam öyküsü.

Alison Bechdel’in büyük bir başarı yakaladığı bu kitap, bir ailenin karanlık ama komik öyküsünü Bechdel’in sevimli gotik çizimleri eşliğinde anlatıyor. Alison’ın babası, tarihi yapıları koruma uzmanı, ailenin Viktorya döneminden kalma evinin restorasyonu konusunda takıntılı bir onarımcı, aile cenaze evinin üçüncü kuşak işletmecisi, lisede edebiyat öğretmeni, soğuk ve mesafeli bir baba ve sonradan anlaşılacağı üzere, erkek öğrencileri ve çocuklarının bakıcısıyla ilişkisi olan, kendini gizlemiş bir eşcinsel. Yer yer yürek burkan, yer yer müthiş komik bu anlatıda, bir kızın babasına duyduğu karmaşık özleme tanıklık ediyoruz. Alison ve kardeşlerinin deyişiyle bu “şenlik evinde,” tabutların tozunu almak gibi görevlerin dışında, baba ve kızın ilişkisi, en yakın ve özel ifadesini paylaştıkları kitaplar aracılığıyla buluyor. Alison ergenliğinin son döneminde kendi eşcinselliğini ilan ettiğinde, öykünün düğümü bir kefarete doğru hızla ve çarpıcı bir biçimde çözülüyor.
 

{strong}Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi isimli kitap 232 sayfadan oluşmaktadır ; Alison Bechdel tarafından kaleme alınmıştır. BİLGESU YAYINCILIK tarafından 05.04.2010 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi kitabın özetini okuyabilir, Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Cenaze Evi Şenlik Evi Bir Aile Trajikomedisi kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir