Report this app

Kitap Hakkında Bilgiler!

Yazdıklarıyla popüler kültür ve edebiyat alanına yenilik getiren Bechdel’in, anababasının izini sürdüğü nefes kesici bu ikinci kitabında Annem Sen Misin’de (ilk kitap Cenaze Evi Şenlik Evi ) konu hevesli bir okur, klasik müzik dinleyicisi ve amatör oyuncu olan annesi çevresinde dolanır. Eşcinsel olduğunu saklayan bir kocayla mutsuz bir evlilik yürüten, çocukluk yıllarında sanata olan tutkusu içten içe kaynayan ve kızı yedi yaşındayken ona dokunmayı, iyi geceler öpücüğü vermeyi tamamen bırakan bir anneyle karşılaşırız. Bechdel, anneyle kızı arasındaki bu uçurumun kırılgan bir anlaşmaya doğru nasıl yol aldığını çizgilerle anlatır. Çok katmanlı bu öyküde, ikonlaşmış yirminci yüzyıl psikanalizi Donald Winnicott’un ilgi çekici yaşamıyla Bechdel’in yetişkinlik dönemindeki aşk ilişkileri okura yol gösterir. Keyifli ve dokunaklı anlatı yetenekli anne ve yetişkin çocuk ilişkisini yeniden düşünmenizi sağlayacak.

Alison Bechdel, yayınlandığında Time Entertainment Weekly, New Yok Times, People, USA Today, Los Angeles Times, Village Voice ve San Francisco Chronicle gibi birçok gazete ve dergi tarafından yılın en iyi kitabı olarak nitelenen ve çok satan anı kitapları listesinde yaralan Cenaze Evi/ Şenlik Evi’nin yazarıdır. (Bilgesu Yayıncılık,2010 Ankara). Bechdel’in yirmi bel yıl boyunca ürettiği Dikkat Edilecek Ablacılar adlı çizgi bantları, eşcinsel karakterlerin yer aldığı modern hayatın görsel bir kaydı olup, Ms. dergisi tarafından “çizgi roman türünde seçkin eserlerden biri” olarak tanıtılmıştır. Bechdel, ayrıca, En İyi Amerikan Çizgi Öyküleri 2011 adlı kitabın editörlüğünü yapmıştır. Slate, McSweeney, Entertainment Weekly, Granta ve New York Times Books Review için de karikatür çizmiştir.

“Annem Sen Misin?, dahice ve insancıl bir çalışma. Cesaretle konunun can damarını buluyor ve neden olduğumuz kişi haline geldiğimizi açıklıyor. Aynı zamanda çok da komik ve görsel olarak çarpıcı. Sayfalarını çevirmeye doyamayacağınız içler acısı bir öykü.”
-Jonathan Safran Foer
Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın, Her Şey Aydınlandı kitaplarının yazarı.

“Çoğumuz annelerimizin yaşanmamış hayatlarını yaşıyoruz. Alison Bechdel bunun hakkında bir çizgi roman yazdı. Sanki Virginia Woolf tarafından yazılmış bir çizgi roman gibi. Okumadan inanamayacaksınız ama okumalısınız.”
-Gloria Steinem

“Bechdel, dikkat çekici annesiyle ilişkisini altüst eden kaçırılmış bağların birbirine dolaşmış örgüsünü başlangıcından itibaren cesura irdeliyor. Rahatsız edici bir geçmişin tuzağından kurtulmak için Virginia Woolf’dan D.W Winnicott’a (araştırmaları sırasındaki iyi kalpli peri babası, ünlü psikanalist kuramcısı) kadar birçok insanı anlatısına yerleştiriyor. Sonunda yalın olduğu kadar parlak bir şeye ulaşıyor: Zarafetle noktalanmış bir uyum ve sevgi.
 

{strong}Annem Sen Misin? isimli kitap 286 sayfadan oluşmaktadır ; Alison Bechdel tarafından kaleme alınmıştır. BİLGESU YAYINCILIK tarafından 07.04.2014 tarihinde yayımlanmıştır. {/strong}
{italic}Annem Sen Misin? kitabın özetini okuyabilir, Annem Sen Misin? kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. Annem Sen Misin? kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
Annem Sen Misin? kitabını ücretsiz indirebilirsiniz{/italic}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir